STRAIPSNIAI

Dievo Žodis - Pasaulio Šviesa
Dievo Žodis - Pasaulio Šviesa

Dievo Žodis - Pasaulio Šviesa

 

 BAUSMĖS

 


Nenuostabu, kad pastarosiomis dienomis ne tik Ukrainos dvasininkai, bet viso Pasulio tikintieji  sulaukia vieno svarbaus klausimo: "Kodėl Dievas mus taip baudžia"?


Štai ką atsakė vienas dvasininkas, Tėvas Andrėjus:


„O kodėl jūs prisimenate Dievą tik tada, kai atsitinka didžiulė bėda?
Kas jūsų dievai buvo iki šiol? Kas buvo jūsų Evangelija? Dievas yra ne tik Meilė, bet Dievas yra ir Teisėjas“.


Bandysiu trumpai atpasakoti Tėvo Andrėjaus pamokslą, interpretuodama ir pritaikydama jį Lietuvos variantui:


Evangelijoje yra sakoma:

 

,,Neturėk kitų dievų tik mane vieną, negarbink jų ir netarnauk jiems..., nes Aš, Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, baudžiąs vaikus už tėvų kaltes iki trečios ir ketvirtos kartos tų, kurie manęs nekenčia, bet rodąs gailestingumą iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų" (Iš.20:3).

 

nuotr. Šalia  Dievo Žodis, bet  ir jo apakintieji nemato: 


Bet jūs Evangelijos neskaitote. Jums Šventuosius Raštus šiandieną pakeitė Tik-Tokai, Instagramai ir pan. Jūsų dievais šiandien tapo nuo dėmesio stokos niekaip neišsigydantys infuenceriai ar interesų grupių pagaminti surogatiniai „lyderiai“, kurių tikslas – vesti bandą, ten, kur yra generuojama vis didesnė pasaulio galingųjų galia.


Dievo galią kasdien vis labiau keičia valdžios ir pinigų galia. Vien tik materijos ir instinktų lygmenyje gyvenantis žmogus niekada neras atsakymo į klausimą: „Kodėl Žemėje tiek daug kančios?“


Ieškokite šviesos. Ji yra ten, kur baigiasi jūsų visų teisybės ir žinojimai „kaip turi būti“. Ten, kur meilė yra aukščiau už prigimtinį egoizmą, ten, kur yra sąmonės branda.
Kaip ieškoti? Skaitykite Evangeliją! Ten viskas parašyta. Ten yra nuorodos į kelią, vedantį į šviesą. Kelias yra, deja, sunkus, bet tik šviesoje galima rasti atsakymą į klausimą: „Kodėl Dievas mus baudžia?“.


/J. Blažytė/