SĄVOKOS

TOLERASTIJA

Tolerastija – neurotinės kilmės psichikos sutrikimas, užkrečiama silpnaprotystės (demencijos) forma, paprastai priskiriama vangiosios šizofrenijos atvejams. Tolerastai– tolerastija užkrėsti pacientai.


Tolerastas – asmuo, siekiantis, kad būtų toleruojamas jo gyvenimo būdas, jo įsitikinimai, jo vertybės, bet trypiantis kitų žmonių gyvenimo būdą, įsitikinimus ir vertybes, spjaunantis į kitus, o bandant dėl to priekaištauti, garsiai šaukiantis apie netoleranciją.

Iš interneto:
Tolerastas yra naujas sudurtinis žodis, sudarytas iš esančių žodyne žodžių, ir skirtas apibrėžti žmonėms, toleruojantiems tik specifines socialines grupes ir niekinantiems visus kitus.

Šio termino sukūrimas yra atsakas į bandymus manipuliuoti visuomenės nuomone, diegiant tokius terminus kaip "gėjus" vietoje žodžio "homoseksualistas", ar "homofobiškas" vietoje "padorus".

Terminas "tolerastas" su žodžio ir spaudos laisve nieko bendro neturi. Nes tolerastai toleruoja tik vieną vienintelę nuomonę vieninteliu jiems rimtai rūpimu klausimu. Kokiu - tikriausiai jūs ir taip gerai žinote.

Apibendrinimas. Būtina aiškiai skirti toleranciją (tikrą, o ne su visokiais iškrypimais) nuo tolerastijos - tai yra pederastijos ir pedofilijos bei kitų seks iškrypimų atviros ar užslėptos reklamos.