STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. PAGALIAU! PASKELBTAS NUOSPRENDIS ŠIAULIŲ EKSKOMISARŲ BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE
    Alvydas VEBERIS. PAGALIAU!  PASKELBTAS NUOSPRENDIS ŠIAULIŲ EKSKOMISARŲ BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE

 

PAGALIAU!

PASKELBTAS NUOSPRENDIS ŠIAULIŲ EKSKOMISARŲ BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE

 

Taigi nebijokite jų. Juk nėra nieko uždengta, kas nebus atidengta, ir nieko paslėpta, kas nepasidarys žinoma. Ką jums kalbu tamsoje, sakykite vidur dienos, ir ką šnibždu į ausį, garsiai skelbkite nuo stogų. Nebijokite tų, kurie žudo kūną, bet negali užmušti sielos. Verčiau bijokite to, kuris gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“ (Mt10,24-28)

 

REZONANSINĖ Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų byla Panevėžio apygardos teisme baigė darbą. Ji tęsėsi nuo 2014 m. spalio 14 d.

 

Teismo salėje  ramybė,  kaip bažnyčioje. Jei būtų zvimbiančių musių ir tos girdėtųsi. Šį kartą įsidrąsino ir sugūžėjo į teismo salę, vietinės ir respublikinės sisteminės  žiniasklaidos, televizijos rykliai.  Iš įvairių  pakampių, apsidangstę apdangalais, vienas po kito į salę nedrąsiai slinko ir kaltinamieji. Jie žinojo, kad  ši diena nieko gero nežada.

 

Teko išklausyti  šešiolikai kaltinamųjų Panevėžio apygardos baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko teisėjo Sigito Bagdonavičiaus paskelbtą teismo nuosprendį. Dviejų kaltinamųjų salėje nebuvo. Tomas Ruchtinas  susirgo, o Pavel Osipov iš įkalinimo įstaigos etapu neatvežtas. Juos atstovavo  gynėjai Zigmantas Lipnevičius ir Antanas Cemnolonskas. Valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuroras Robertas Diksa.

 

Nevyniojant žodžių į vatą, paskelbus Editai Marcinkevičienei teismo sudėtį ir dalyvaujančius teismo procese, teisėjas S.Bagdonavičius pradėjo skaityti  teismo nuosprendžių rezoliucinę dalį. Kiekvienam kaltinamajam iš pateiktų kaltinimų bausmių nors vežimu vežk. Visa tirada. Kažin ar Hitleris yra nusipelnęs daugiau?

 

 

Teismas paskelbė, kad keturiolika iš aštuoniolikos bylos kaltinamųjų pripažinti  kaltais dėl įvairių jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų: nusikalstamo susivienijimo, piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, vagystės, dokumentų klastojimo, pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir kt. nusikalstamų veikų.

 

nuotr. prieš paskelbiant nuosprendį

 

 

Septyniems buvusiems policijos pareigūnams teismas skyrė laisvės atėmimo subendrintas sekančio dydžio bausmes: REMIGIJUI ZYKUI – 14 metų 6 mėnesių, TOMUI RUCHTINUI  – 15 metų, RIČARDUI POCIUI – 16 metų, RENATUI  IVANOVUI – 7 metus, GEDIMINUI AINAI – 13 metų 6 mėnesių, GEDIMINUI MOTIEJŪNUI –  11 metų, GIEDRIUI VAITKUI – 11 metų. Penkis iš šių pareigūnų – Remigijų Zyką, Tomą Ruchtiną, Ričardą Pocių, Renatą  Ivanovą ir Gediminą  Ainą. teismas pripažino veikus, kaip nusikalstamo susivienijimo narius.

 

Kitiems trims buvusiems pareigūnams skirtos baudos – REMIGIJUI DEREŠKEVIČIUI – 250 MGL dydžio bauda (9415 Eur), ARMINUI  LIPSKIUI  – galutinė 246 MGL dydžio bauda (9264,36 Eur), ARVIDUI BUDRIUI  – galutinė 146 MGL dydžio bauda (5498,36 Eur).

 

Teismas išteisino keturis buvusius pareigūnus – Vytenį  Maščinską, Rolandą  Grigalaitį ir Arūną  Jankų neįrodžius, kad jie dalyvavo padarant  nusikalstamas veikas, o  Gintą  Golovnią. – nesant šio kaltinamojo veikoje nusikaltimo sudėties.

 

Šioje byloje be pareigūnų buvo kaltinami dar keturi asmenys. Teismas pripažino juos kaltais ir skyrė sekančias bausmes: PAVELUI   OSIPOVUI  – 8 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su Kauno apygardos teismo skirta bausme, paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė 10 metų 6 mėnesiams, KĘSTUČIUI  PURVINIUI – 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su Šiaulių apygardos teismo skirta bausme, skirta galutinė 11 metų laisvės atėmimo bausmė. RAIMONDUI RIPINSKUI  skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė ir 100 MGL dydžio, t. y. 3766 Eur bauda. RIČARDUI POCIUI – 200 MGL (7532 Eur) dydžio bauda.

 

Kadangi teismas nustatė, kad kaltinamieji iš nusikalstamų veikų gavo naudos, priklausomai nuo gautos naudos dydžio, iš aštuonių kaltinamųjų teismas nusprendė konfiskuoti turto už daugiau kaip 200 tūkst. Eurų (namai, žemės sklypai, automobiliai ir kt. areštuotos vertybės).

 

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Bausmių dydis suderintas su Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Jolita Gudeliene.

 

Jei apeliacinis teismas nepakeis nuosprendžio, kaltinamieji pataisos namuose galės patys naudoti mirtį nešančius nuodus, kuriuos platino kitiems. Ten ,,verda“ šio nuodo pragaras. Ypač Pravieniškių pataisos namuose.  Gal tada suvoks kokia padaryta  žala jų nusikaltimuose? Jie privalėjo užkirsti tam  kelią! Reabilitacijos centrai sunkiai atstato sveikatą turintiems šio nuodo priklausomybę, nors Marius Balčiūnas tam skiria daug jėgų. Padėkime jam.

 

,,Narkotikų prekyba yra nusikaltimas. Aš kreipiuosi į jus nuoširdžiai ir prašau, nustokite pardavinėti narkotikus! Liaukitės! Darykite išvadas! Nejaugi jums ne gėda? Jūs galite slėptis savo nameliuose, bet nuo savęs nepasislėpsite. Kiek žmonių mirė čigonų tabore? O Jūs sakote, kad nieko blogo nedarote“, – per garsiakalbį rėkė M.Balčiūnas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/pries-narkotiku-prekyba-tabore-surengta-eisena-vietiniai-stebejo-su-sypsena-59-875520?copied

 

Pažiūrėkite kokios narkotikų pasekmės: https://www.youtube.com/watch?v=llP8b-aQ29s

 

https://www.youtube.com/watch?v=yvAlOubwutE