STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. LIETUVA - STEBUKLŲ ŠALIS pildoma 2020-02-18
Alvydas VEBERIS.      LIETUVA -  STEBUKLŲ ŠALIS pildoma 2020-02-18

Pildoma:

LIETUVA -

IŠSIGIMUSI STEBUKLŲ ŠALIS

 

Panevėžio apygardos teismas tęsia mafijos užgaidas. Dengia vieni kitus. Ir tai, ne tik teisėjos-parlamentarės N.Venckienės susidorojimo politinėje byloje. Tokių bylų virtinės.

 

,,Žodžio laisvės" šalyje uždrausta dalintis TIESA. Aktyvesnius visuomenininkus persekioja, blokuoja, atlieka kratas, baudžia...kurpia išlaikytiniai jiems bylas. Todėl nenuostabu, kad persekiojamieji, nenorėdami turėti problemų su išsigimusia teisėtvarka, bėga iš šalies. Neverta kalbėti apie eilinius piliečius, bet tiesos negali rasti net signatarai, teisėjai, žiniasklaidos atstovai, valdžiai ne lojalūs prokurorai, Seimo nariai, žmogaus teisių gynėjai...


Dėl Lietuvoje represinių priemonių, norėdama išsaugoti savo ir sūnaus gyvybę turėjo palikti šalį parlamentarė N.Venckienė, verslininkė J.Kiaunienė, Chadižatas ir Malikas Gatajevai, kuriems Suomijos migracijos tarnyba suteikė politinį prieglobstį. Jie iš Lietuvos buvo priversti pasitraukti dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) persekiojimo. Persekiojama policijos veteranė Skaista Rakauskienė buvo numarinta, po represijų Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, dėl pranešimo apie narkotikų gamybą. 

 

Pasirodo, kad tai komisarų ,,verslas". Ji trukdė savo kolegoms. Įkišo į Rokiškio psichuškę ir numarino. Taip sakant, nėra žmogaus, nėra problemos. Anglijoje gyvenantis Simonas Zagurskis antrą kartą, dėl komentarų internete, užvakar pabėgo į Angliją, kad nesupūdytų įkalinimo įstaigoje. Jam prokuroras Justas Laucius rezga bylą, kaip išteisintai ,,teroristei" E. Kusaitei. Neva žurnalistas kėsinasi ir grasina nužudyti LRyto žurnalistę A.Kuznecovaitę! ,,Svieto" pabaiga. Žurnalistai žurnalistus pradės žudyti!!!!


 

Panevėžio apygardos Teismas (Valdas Meidus (pranešėjas), Jolanta Raščiuvienė, Valdas Ciesiūnas), pargabentą iš JAV į Lietuvą N.Venckienę, nepaleidžia nuo grandinių. Už menkaverčius paliktus keturis kaltinimus (prokurorai buvo prikurpę net 39!) paliko visas anksčiau paskirtas kardomąsias priemones. Kolegos be kaltės ,,skandina" kolegę. Šiek tiek proto turintys supranta, kad iš aukščiau nurodyta  Panevėžiui  kokią priimti nutartį. Su šia istorija susidorojama nuo pat pradžių. Ne veltui patys prokurorai pavadino bylą-žudike. Gaila, kad neieško kas tie žudikai. Jeigu savi, tai kam ir ieškoti? Ir taip viskas aišku.  Panevėžiečiams tik užkrauta našta vykdyti ,,ponų" užgaidas.  Būtų gerai, kad aš klystu. 


Vasario 18 dieną Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas šioje proceso stadijoje yra tinkamos ir nėra diskriminacinės.

 

Teismas pažymėjo, kad vienas iš svarbiausių kardomųjų priemonių tikslų yra siekis užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese ir netrukdomą bylos nagrinėjimą. Ir nors kardomoji priemonė N. Venckienei iki išvykstant iš Lietuvos nebuvo paskirta, teismo įsitikinimu, tai nereiškia, kad savo veiksmais ir elgesiu ji nevengė baudžiamojo proceso.


 

Todėl, teismo nuomone, naikinti ar iš esmės keisti kaltinamajai taikomas kardomąsias priemones nėra pagrindo. Siekdamas užtikrinti N. Venckienės dalyvavimą procese, netrukdomą ir maksimaliai greitą bylos išnagrinėjimą teismas paliko galioti jai paskirtas kardomąsias priemones.


Teismas taip pat pratęsė N. Venckienei taikomos intensyvios priežiūros terminą trims mėnesiams, t. y. iki 2020 m. gegužės 19 d., tačiau sušvelnino šios priemonės sąlygas. Vietoje anksčiau skirto draudimo nutolti nuo gyvenamosios vietos didesniu kaip 10 km atstumu teismas uždraudė N. Venckienei išvykti iš šalies ir įpareigojo ją būti savo gyvenamojoje vietoje Garliavoje nuo 22 iki 6 val.


„Prokuroro nutarimu kaltinamajai paskirti įpareigojimai nenutolti nuo savo gyvenamosios vietos nurodytomis kryptimis ir atstumu yra pertekliniai ir be pakankamo pagrindo perdėm varžo kaltinamosios galimybę laisvai judėti tenkinant tiek savo, tiek artimųjų kasdienius poreikius bei suteikiant jiems pagalbą“, – rašoma apygardos teismo nutartyje.

 

Teisėjų kolegijos nuomone, įvertinus tai, kad kaltinamoji iki šiol nėra pažeidusi intensyvios priežiūros sąlygų, šiuo metu jai gali būti suteikta galimybė laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.


Teismas nutartyje įspėjo kaltinamąją, kad ji privalo dėvėti elektroninį stebėjimo prietaisą, jo nenusiimti, negadinti ir nesunaikinti. Pažeidus intensyvios priežiūros sąlygas, kaltinamajai gali būti skirtas suėmimas.


Nutarties dalis dėl intensyvios priežiūros termino pratęsimo per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Apie tai N.Venckienės str. šioje nuorodoje: https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=9876:neringos-venckienes-pranesimas-spaudai-tas-juokingai-rustus-teisingumas-kai-sunkiais-nusikaltimais-kaltinamieji-gyvena-laisvai-o-juokingai-mazais-varzomi-apykojemis-uzstatais-ir-reikalavimais-buti-namuose-nakties-metu-vasario-14-d-kreipiausi-i-panevezio-apygardos-teisma-prasydama-panaikinti-visas-man-taikomas-kardomasias-priemones-siandien-panevezio-apygardos-teismas-konstatavo-kad-visos-n-venckie&catid=31&Itemid=101