STRAIPSNIAI

Alvydas Veberis. Valstybinė mokesčių inspekcija reketininkai, banditai ar vagys?
Alvydas Veberis.     Valstybinė mokesčių inspekcija reketininkai, banditai ar vagys?

Valstybinė mokesčių inspekcija -

reketininkai, banditai ar vagys?

 

 

Vienas Panevėžio pilietis kreipėsi į redakciją norėdamas paviešinti įžūlų dykaduonių elgesį. Biurokratai  sėdi šiltose kėdėse, gurkšnoja ,,darmavą“ ,,runkelių‘‘  kavą ir nusispjaut į tai, kad jie  privalo spręsti visas gyventojų problemas.  Paprasčiausiai  jie  tyčiojasi iš tautos.  

 

Esmė tame, kad šis pilietis norėdamas padėti vienam Fondui, atsiginti nuo parazituojančios sistemos, pervedė Valstybinei mokesčių inspekcijai priteistas teismo išlaidas, kurias turi sumokėti  Fondas. Jo pervestų pinigų  teismas neužskaitė ir nepriėmė iš fizinio asmens. Mat šias išlaidas turi susimokėti pats Fondas, kuris šiuo metu lėšų neturi ir dėl išlaikytinių ,,kontrolės“ (susidorojimo) sustabdė veiklą.

 

Tuomet piliečiui neliko nieko kito, kaip parašyti VMĮ, kad būtų sugrąžinti jo asmeniniai pinigai. Pasirodo reikia teismo nutarties, kad galėtum pasiimti tai, kas jiems nepriklauso. Teko teismui rašyti net tris prašymus. Teismas trimis nutartimis patvirtino, kad pilietis nėra skolingas nei teismui, nei Valstybei. Praėjo jau trys  mėnesiai, tačiau privačių pinigų ,,vagys‘‘ negrąžina. Neapsikentęs tokio įžūlumo, jis VMĮ parašė daugybę prašymų, kad sugrąžintų lėšas, tačiau viskas, kaip žirniais į sieną.

 

Tai kokioje mes Valstybėje gyvename? Išvogti fabrikai, stambios įmonės, praskolinta Valstybė, narkotikų ir kontrabandos prekyba liko komisarų ,,verslu“, baudžiami, persekiojami net žudomi tie, kurie pasipriešino Valstybės ,,tarnautojų“ diktatui.  Apie teisinį nihilizmą sunku ką berašyti.

 

Valdžia nesiliauja priminti, kad gyvename teisinėje, demokratinėje Valstybėje, ekonomika gerėja. Ištisai trimituoja, padedant lojalių valdžiai tapininių ,,skalikų“ armijai, kad  ,,norinti“ susigrąžinti išvaikytą jaunimą po svečias šalis...

Iš tiesų, Pasaulinė psichozė dėl koronaviruso jaunimą sugrąžino. Tačiau ne darbui, bet plėšikavimui. Jie ne  tik nedirbs už skatikus, bet pradės lyginti ,,svietą“, kaip savo laiku Tadas Blinda.

 

Neabejotinai tauta pritars jų daromiems nusikaltimams, nes iš ubago lazdos neatimsi, o Valdžiai prisiplėšusiai milijonų, teks  padrebinti kinkas. Reikia manyti, kad užsidegs ne viena pilaitė, o jų turtus, kaip aitvarai ,,sunešė“, taip juos ir išneš. Greičiausiai šalies nuskriaustieji tik padėkos, nes kitaip parazituojantys nesupranta, kad jie turi ,,tarnauti“ liaudžiai.  

 

Savo laiku TSRS prezidentas M.Gorbačiovas, auklėdamas savo šalies suįžūlėjusių biurokratų armiją,  sakė: ,,Jei tauta panorės, gaudysit ir peles, nes valgote žmonių prakaitu uždirbtą duoną“.  Lietuvos išlaikytiniai to nesupranta. Šiuo metu R.Karbauskui  dovanotas  bizūnas, būtų naudingesnis ne jam, bet svieto lygintojams. Belieka laukti Tado Blindos. Ar atsiras drąsuolis? Ar visi, kaip valdžios tijūnai,  bailiai? Tikėkimės, kad  koronavirusas išblaivins ne tik  įkalintų Valstybės gyventojų protus, bet   ir,  kasdien didėjančios biurokratų armijos, barškančias puodynes?