STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. EKSKOMISARŲ SPEKTAKLIS TĘSIASI
Alvydas VEBERIS.    EKSKOMISARŲ SPEKTAKLIS TĘSIASI

Alvydas VEBERIS

 

 

 

EKSKOMISARŲ

               SPEKTAKLIS TĘSIASI

Ekskomisarai, iš įtariamųjų grobė ir pardavinėjo ne tik kontrabandą (cigaretes, narkotikus,), bet susigundė  blizgučiais ir iš jų namų ėmė  auksą, laikrodžius, grandinėles, pinigus  jų neapskaitydami. Tokiu būdu stengdamiesi juos nusavinti.  Vykdydami ,,teisingumą“,   patys tapo nusikaltėliais.

 

 

Penkti metai  (nuo 2014 m. spalio 14 d.),  Valstybės (mūsų visų) biudžeto lėšos švaistomos Panevėžio apygardos  teisme, nagrinėjant  Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų-nusikalstamo susivienijimo REZONANSINĘ bylą. Tai ne tūkstančiai, bet dešimtys, o gal net šimtai tūkstančių švaistomų lėšų, kad išsiaiškinti iki galo kaltinamuosius ir priimti teismo nutartį. Iš pirmo žvilgsnio visi laimingi: prokurorai, teisėjai ir gynėjai  turi darbo. Bedarbystė jiems negresia.  Bėda kitame, kad prokurorai, teisėjai  vis nerimsta ir šaukia, kad maži atlyginimai, neišgyvena.

 

Valdžia  tenkindama jų apetitus vis kelia algas. Žiūrint iš šalies, ar  išvis ,,teisingumo“ vykdytojai verti paties mažiausio atlyginimo, kai matome, kaip švaistomos Valstybės lėšos? Juk nekalti ar mažiau kalti persekiojami, baudžiami, o ne retai ir įkalinami, o  kaltieji mėgaujasi laisve. Ši byla, kaip minėjau, vien Panevėžio apygardos teisme jau penkti metai ir tai ne pabaiga. Ekskomisarus atstovaujantys profesionalūs gynėjai, suvažiavę iš visos Lietuvos, Panevėžio apygardos teismo nutartį, be jokios abejonės, skųs.  Taip, kad galo dar nematyti. Neseniai bylą nagrinėjęs net keturis metus Panevėžio apygardos teisėjas Pranas Norkus  išėjo į pensiją. Jį pakeitė Panevėžio apygardos baudžiamųjų bylų pirmininkas Sigitas Bagdonavičius. Byla pradėta nagrinėti iš naujo.

 

 

Gruodžio mėn. numatyti teismo posėdžiai neįvyko.  Surinkti tokį būrį kaltinamųjų, jų gynėjų, prokurorus  nėra taip paprasta. Posėdžiai buvo nukelti  pagal iš anksto sudarytą grafiką į šiuos metus. Pasirodo, kad problemos nesibaigė. Numatytas posėdis sausio 14 d. vėl eilinį kartą neįvyko, mat negalėjo atvykti viena ,,svarbi“ liudininkė iškviesta į teismo  posėdį. Tai  Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė. Ji dalyvauja kitoje byloje. Įdomu, kaip teisėjas derina grafikus, jeigu  jie nesuderinti?

 

Pasiteiravus pas Šiaulių apygardos   Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiąją  specialistę Gabrielę Petkuvienę, kokioje byloje ši prokurorė dalyvauja, atsakyti negalėjo. Vėliau patikslino ir raštu atsakė, kad prokurorė V.Bartušienė šiandien sausio 14 d. nuo 9.30 min iš tikro dalyvauja Šiaulių apygardos teisme, kuriame ji palaiko valstybinį kaltinimą, nagrinėjant didelės apimties narkotikų bylą. Ši byla  į teismą perduota  2018 metais.
Keista, kad teisingumo vykdytojai matydami grafikus, negeba jų susiderinti tarpusavyje. Kas gali paneigti, kad tokie ,,derinimai“ sudaryti bylos vilkinimui? Sekantis posėdis sausio 21 d. Reikia iš anksto manyti, kad prasidėjus gripo epidemijai vėl gera proga ,,žaidimą“ tęsti.