STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. NEJAUGI VAGYS IR BANDITAI VALDO LIETUVĄ?
Alvydas VEBERIS.    NEJAUGI VAGYS IR BANDITAI VALDO LIETUVĄ?

Alvydas VEBERIS

 

NEJAUGI VAGYS IR BANDITAI VALDO LIETUVĄ?

 

Kai Panevėžio savivaldybės ,,rykliai“ užsiiminėja viešųjų pirkimų ,,otkatais“ ir butų atiminėjimu iš senolių, juos išmetant į gatves, tuo tarpu patys gražiausi pastatai niokojami dieną ir naktį. Vienoje gražiausių Panevėžio miesto vietų, ant Nevėžio upės kranto, nuo  1991 metų buvo įsikūręs, Vidaus reikalų ministerijai pavaldus policijos greito reagavimo padalinys ,,Aras‘‘. 2004 metais šis padalinys perorganizuotas į Lietuvos policijos greito reagavimo rinktinę ,,Aras‘‘.

 

nuotr. Ar tikrai jie saugo mūsų turtą ir gyvybes? Jų užrašai ,,Ginti. Saugoti. Padėti“ byloja, kad turėtų būti, būtent taip.

 

nuotr. vandalų išdraskyto pastato likučiai

 

Man pasiteiravus Vidaus reikalų ministerijoje, kam priklauso šiai dienai vandalų nuniokotas išdraskytas Valstybinis turtas, Turto valdymo ir ūkio departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotoja , Laura Šerniūtė atsakė, kad nuo

 2006-01-10 iki 2009-09-18 jį valdė  Lietuvos policijos logistikos centras. Nuo 2009-09-18 iki 2019-04-02 patikėjimo teise valdė Lietuvos kriminalinės policijos biuras.  Pagal 2019 m. rugpjūčio 20 d. registro duomenis, patikėjimo teise šį nekilnojamąjį turtą, esantį Panevėžyje, Tinklų g. 8, valdo (nuo 2019-04-02) Respublikinis priklausomybės ligų centras.  

 

Užklausus Panevėžio miesto priklausomybės ligų centro direktoriaus Dariaus Masiulio, kodėl šis pastatas ne tik nuniokotas, bet visai neseniai pastatyta nerūdijančio plieno tvora baigiama išardyti, nekalbant apie tai, kad šiame pastate išdraskytos ir išvogtos net durų staktos, geležiniai vartai, radiatoriai, vamzdynai... šis atsakė, kad jam perduotas tokiame stovyje, koks šiai dienai yra.

nuotr. tokia palikta tvarka, kai dešimt auklių, tada vaikas be galvos 

 

Papildomai apsaugai samdyti sargus, kai beveik nieko neliko  naudingo, apart ardomų sienų ir baigiamos ardyti tvoros, nėra prasmės. Laukiama finansavimo iš Europos Sąjungos pastato kapitaliniam remontui. Kaip gerai, kad Lietuva turi tokią ,,pieningą melžiamą karvutę“, kaip  ,,Europos Sąjunga‘‘. Įdomu ar ta pati Europos Sąjunga žinodama tokį Valstybinių institucijų aplaidų darbą, niokojant valstybinį turtą, skirtų iš visų pusių draskomai ir niokojamai Lietuvai  lėšas?

 

Kur mūsų teisėsauga žiūri? Kiek už tokio Valstybinio turto išgrobstymą sugauta vagių ir kam iškeltos baudžiamosios  bylos  pasiteiravau Panevėžio apskrities vyriausiame policijos komisariate. Gavęs atsakymą informuosiu. Įtariu, kad greičiausiai nei vieno, nes matyt pastatą nuniokojo patys buvę šeimininkai. Jie nepakaltinami.