STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. NESIBAIGIA PARTIJOS VARGAI
Alvydas VEBERIS.    NESIBAIGIA PARTIJOS VARGAI

Alvydas VEBERIS

 

NESIBAIGIA PARTIJOS VARGAI

 

Prezidentui Rolandui Paksui nepadeda nei burtininkės -  ekstrasensės Lenos Lolišvili, nei Merkinės piramidės Povilo Žėko kerai, nei jo valdoje pastatytaAls kryžius. Už Panevėžio apygardos teismo posėdžių salės durų sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai“. Jei jie Panevėžyje, vadinasi paduota komanda ,,Fas‘‘. Tuomet iš jų tikėtis kad bus išviešinta TIESA,  kaip ir iš teismų nutarčių,  maža vilties. Viskas ,,stumiama‘‘  į vienus vartus. Daugelis nesitikėdami  rasti Tiesos Lietuvoje  ieško prieglobsčio ir teisingumo svetur. Tame tarpe ir LR Prezidentas R.Paksas.

 

nuotr. sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai“ pasiruošę darbui

 

Panevėžio apygardos teisme tęsiamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ baudžiamosios bylos nagrinėjimas dėl prekybos poveikiu, turto iššvaistymo, apgaulingos apskaitos vedimo. Kaltinamųjų suole Rimantas Rušys, politinės partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ kaltinamasis Rolandas Skaisgiris, Peisachas Kačergininskis, Giedrius Rakauskas, Vytautas Banys, Justinas Garliauskas.

 Posėdžiui teisėjauja teisėjai Evaldas Vanagas, Danutė Švitinienė, pranešėjas Algirdas Gaputis, sekretoriauja Jolita Žukauskienė. Valstybinį kaltinimą palaiko Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Robertas Diksa.

 

Į posėdį buvo kviesti trys liudytojai (nušalintas LR Prezidentas Rolandas Paksas, S.Skvernelio atleistas iš  VRM-jos užimamų pareigų, elektroninės valdžios politikos skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas ir partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ narė Jolita Vaickienė). Visi jie atvyko ir buvo apklausti.

nuotr. S.Skvernelio nušalintas iš  VRM-jos užimamų pareigų, elektroninės valdžios politikos skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas už durų laukia savo eilės apklausai

nuotr. priimdami priesaiką ne visi prašė Dievo užtarimo. Matyt supranta, kad Dievas neatleidžia nuo bausmės.

 

 

Šioje byloje 2019-06-26 d. teismas apklausė septynis liudytojus, nes trys liudininkai, tame tarpe ir buvęs partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas tuo metu  neatvyko.  

Anksčiau šioje byloje liudytojų apklausa vyko nuotoliniu būdu. Per jas buvo apklausta keliolika įvairių įmonių atstovų. Partija kaltinama, kad  iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto yra gavusi daugiau nei 350 tūkst. eurų, o verslininkai įtariami prisidėję prie šių schemų.

 

Teisėsaugos duomenimis, šiuos pinigus partija panaudojo veiklai viešinti. Pareigūnai kaltina verslininkus už pagalbą partijai siekus jos poveikio Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų viešuosiuose pirkimuose. 2013–2014 metais, kai padaryti įtariami nusikaltimai, šioms ministerijoms vadovavo „tvarkiečių“ deleguoti atstovai. Prokurorų teigimu, „Tvarka ir teisingumui“ pagal kaltinimus gresia 1,9 mln. eurų dydžio bauda, fiziniams asmenims – iki aštuonerių metų nelaisvės.

nuotr. partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ dalyviai  prie Panevėžio apygardos teismo. Matyt netinkamą partija pasirinko pavadinimą, kad reikia minti teismo slenksčius. O gal Lietuvoje  teisingumo nėra?

 

Video fragmentas: dalyviai teismo posėdžių salėje: https://youtu.be/Oo7CHKGNGVc

 

Panevėžio apygardos teisme sekantis posėdis rugsėjo 12 d. 9 val.