STRAIPSNIAI

Alvydas Veberis . IŠSIGELBĖJIMAS YRA
Alvydas Veberis .  IŠSIGELBĖJIMAS YRA


IŠSIGELBĖJIMAS YRA, NORS VISI ŽMONĖS NUSIDĖJĖLIAI

 

 

 

,,Nėra teisaus nėra nei vieno. Nėra išmanančio, nėra kas Dievo ieškotų. Visi pasiklydo, visi nuėjo vėjais; nėra kas darytų gera, nėra nė vieno! Jų gerklė-atviras kapas; savo liežuviais klastas jie 

 raizgė, gyvačių nuodai jų lūpose. Jų burna pilna keiksmų ir kartumo, jų kojos eiklios kraujo išlieti, jų keliais skuba griovimas ir skurdas. Jie nepažino taikos kelio ir nestovi prieš jų akis Dievo baimė. O mes žinome, jog įstatymo reikalavimai paskelbti tiems, kurie yra pavaldūs įsatatymui, kad  visos burnos užsičiauptų ir visas pasaulis pasirodytų kaltas prieš Dievą, nes įsatymo darbais Jo akivaizdoje nebus nuteisntas nė vienas žmogus. Per įsatymą tik pažįstame nuodėmę" (Rom 3)

 

Studijuodamas Bibliją niekur neradau , kad Dievas klystų. Su žmogumi visiškai kitaip, tačiau išsigelbėjimui iš pražūties, Dievas atsiuntė savo Sūnų Kristų. Kas girdi Jo balsą ir raginimus,  paklūsta Jam, turi išsigelbėjimą, kas užsispyręs, kaip to meto izraelitų tauta, eina į pražūtį. Prisiminkime Nojaus laikus, Sodomą, Gomorą... Vis tik Dievas suteikė išsigelbėjimui malonę, bet vienetams.

 

Po Neringos Venckienės sūnaus Karolio Venckaus straipsnio, Vilma Dielininkė, parašė trumpą, bet teisingą komentarą. Perskaitykit, gal suprasite, ką ji tuo nori pasakyti:

 

,,Visas pasaulis ties kažkokia riba - kažkas pranyks bedugnėje, kažkas gal liks, bet kad išgyventų, greičiausiai turės labai pasikeisti. Ta bedugnė veriasi visiems, ne tik Lietuvai, ir nuodėmingus pasieks visur. Bet pagalvojus, nuodėmingi esame visi ir, teisingai išmąstyta - niekur neparašyta, kad viena nuodėmė lengvesnė ar geresnė už kitą... Turbūt neverta graužtis dėl pasaulio skaudulių, visų neišskaudėsi, pasaulio nepakeisi, lieka keisti save ir bandyti gyventi taip, kaip Dievas norėtų. Nors ir dažnai jaučiamės, bet esam juk nevieniši, visada galim atsiremt į Jį - nei bažnyčios, nei kunigų, nei partijų, nei kitų žmonių tam nereikia..."

Pažiūrėkime, ką parašė Karolis Venckus FB straipsnyje

 

  "Mūsų tauta yra beviltiškoje situacijoje"

 

Kiekvieną kartą skaitydamas signatarės N. Oželytės pasisakymus apie “globalią” Lietuvą, kad vieną dieną Lietuvoje nebeliks gyventojų, manydavau, kad tai Jos skleidžiamos globalistinės idėjos, kad tai tik Jos konservatorių partijos platformos agitacija. Dabar tai man vis labiau panašu į pranašystę.


Lietuva tikrai yra ant išnykimo ribos… Ne be reikalo dauguma Lietuvos moksleivių planuoja emigruoti. Ir tai nėra tik “main-streamo” stumiamos “globalios Lietuvos” idėja - Lietuvos be savo tapatybės, be savo kalbos, be savo kultūros... Tai yra daug gilesnės politinės ir idėjinės lyderystės, ir svarbiausia - sveiko proto trūkumo problemos.

Sisteminiai politikai su sveiku protu jau seniai atsisveikino. Nesvarbu, ar pozicija, ar opozicija - jų nuomonės realybėje per daug neišsiskiria. Bet netgi jeigu jų imituojami konfliktai iš tikrųjų būtų idėjiniai, jų politinė kultūra peržengia bet kokias sveiko proto ribas. Jiems jokio skirtumo, kad Gabrieliaus Landsbergio žmona tapo milijoniere dėl savo vyro politinės įtakos (ne, sklypai už eurą neatsiranda iš niekur). Visiems neva aišku, kad Gentvilas ir Liberalų Sąjūdis nieko nežinojo apie Eligijaus “paskolas”. Koks gi skirtumas, kad Seimo narys Slušnys galimai dangstė pedofilus vaikų globos namuose. Anglijoje verslininkai nuteisti už kyšių davimą Algirdui Butkevičiui ir Viktorui Uspaschikui? Nieko tokio. Kam čia apie kažkokias senienas kalbėti.

Gal apie tai prakalbės žiniasklaida? Ta pati “laisva” žiniasklaida, kuri pusę savo uždarbio susirenka iš valstybės. Negi kąsi ranką, kuri tave maitina. O gal apie tai prabils visuomeninis transliuotojas? Turbūt irgi ne. Nors žinot… LRT yra ypatingi… Man net tam tikra pagarba “Garbačiauskaitei ir co” kyla. Sau paskirti šimtatūkstantines algas ir su tokiu… su tokiu savęs pasitikėjimu, taip drąsiai parodyti, kad tau yra visiškai “pochui”. Tiesiog įspūdinga.

Ai, dar turim “žmonių išlaikomą” Laisvės televiziją. Kur gyvuoja Lietuvos moralinis autoritetas Tapinas. Labai laisvę mylintis Tapinas… Labai už žodžio laisvę kovojantis Tapinas. Tik žodžio laisvė pasibaigė tuomet, kai Gražulis pajuokavo, kad tam garsiajame įraše už nugaros jam stovėjo Tapinas. Žodžio laisvė apie Tapiną nėra žodžio laisvė - dabar su Gražuliu teisme aiškinsis, ar juokavo Gražulis ar ne.

O kaip su tuo politinės ir idėjinės lyderystės trūkumu?

Mes gi turime daug “nacionalinį interesą” atstovaujančių partijų. Daug anti-sisteminių arba ex-sisteminių, bet kadangi neišrinko vėl, tai dabar jau “anti” politikų. Kuris čia galėtų mus įkvėpti? Gal susmirdęs konservatorius Dagys? Gal dėl savo proto diskriminuojamas Krivickas? Ai, dar turim labai mylimą “sveiko proto” konservatorių Kasčiūną iš MG Baltic, na jis kol kas pas konservatorius, bet gal jis taps tuo anti-sisteminiu lyderiu? Nepamirškim laikinai garbanoto Žemaitaičio, kuris pažiūras keičia dažniau negu kojines…

Na turim saujelę ir kitų, kurie (man atrodo) tikrai yra sąžiningi….tačiau… Puteikis šoka ant kiekvienos galimybės pabūti eteryje. Songaila atrodo (gal man vienam) hipokritiškai - dirbdamas biurokratu, kuris skirsto pinigus žiniasklaidai. Radžvilo savimeilė tikrai nėra labai patraukli… Pačėsas šiaip susirinko krepšininkų partiją. Na ir neužpyk, mama, bet Drąsos kelyje esantys politikai taip pat manęs neįkvepia. Visi “anti-sisteminiai”, deja, atrodo gana pilkai.

Vieninteliai, kurie atrodo adekvačiai, sugeba pažiūrėti į skirtingas situacijas (nors dažnai ir su jais nesutinku) yra Algimantas Rusteika ir Audrius Butkevičius. Atrodo, kad jie yra vieninteliai “ne-sisteminiai“, kurie negyvena juodai-baltame pasaulyje.

Deja, visų “anti-sisteminių” problema yra, kad jie nemato tikrųjų problemų Lietuvoje. Gal čia tik mano toks supratimas, gal “jankiai man smegenis išplovė”. Bet vietoj to, kad šie politikai susikauptų į akivaizdų žodžio laisvės trūkumą (na kartais pasiskundžia, jeigu feisbuke užblokuoja) ir dešimtis cenzūruojančių įstatymų, vietoj to, kad skatintų susirinkimų laisvę, vietoj to, kad kalbėtų apie privatumo teisės neegzistavimą, kuomet kiekvienais metais 80 000 lietuvių telefoninių pokalbių pasiklausoma, kad bent jau susikauptų į akivaizdžią politinę ir teisinę korupciją….

Ne. Didžiausias „anti-sisteminių“ priešas yra gėjai. Koks skirtumas, kad 80 000 pasiklauso, koks skirtumas, kad žodžio laisvės nėra? Kam ta susirinkimų laisvė reikalinga? Jiems svarbiau, kad tik du vyrai neapsiženytų, o jeigu dar gatve susikibę rankom praeis...- tai jiems griauna valstybę.

Ir ne, aš neteisinu “protų bokštų” iš Laisvės partijos, kuriems biologija neegzistuoja ir lytis yra tik “socialinė samprata” (nors ir patys matyt apsispręsti negali, ar tai tik samprata ar visgi yra tos 70 ar 80 lyčių).

Bet aš kalbu apie neva “krikščioniškų vertybių” gynėjus, kurie Biblijos turbūt nėra skaitę. Taip, Biblija pasisako prieš homoseksualumą, tačiau “mylėk nusikaltusį, o ne nuodėmę” (parafrazuoju). Nekęsti žmonių, kad jie gimė kitokie, man neatrodo, kad labai krikščioniška… Lygiai taip pat Biblija smerkia skyrybas, seksą prieš santuoką ir alkoholio vartojimą (taip, Biblijoje leidžiama “išgerti”, bet ne “pasigerti”). Tai gal ir šiuos nusidėjėlius išstumkime iš visuomenės? Ir ne, nėra Biblijoje parašyta, kad viena nuodėmė yra šiek tiek geresnė už kitą. Jos visos yra nuodėmės.

O pati bažnyčia yra tiek nutolusi nuo Dievo… “Močiutė mirė? 200 eurų už mišias”, - sako “Dievo tarnai” Lietuvoje. O Vatikano hierarchai… pedofilų dangstytojai... Štai tie žmonės tai tikrai keliaus į pragarą (tik prašau nesupraskit, kad aš taip atsiliepiu apie visus kunigus, tikrai yra nuostabių kunigų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie tikrai aukoja savo gyvenimus dėl gėrio). Na, bet aš čia jau nukrypau nuo temos…

Grįžtu prie Lietuvos… prie Lietuvos ant bedugnės krašto

Aš visados svajojau ir planavau vieną dieną grįžti į Lietuvą, bet, deja, nematau ateities Lietuvoje… Mūsų valdžia yra akivaizdžiai korumpuota, žiniasklaida nupirkta, o alternatyva jiems neatrodo daug patrauklesnė už juos pačius… Alternatyvi žiniasklaida ir politikai susikaupia ant bereikšmių konfliktų vietoj kalbėjimo apie tikras Lietuvos problemas… Ir sisteminiai ir anti-sisteminiai augina sau “avių bandas”, kurie nebesugeba galvoti už save. Visi neva gina žodžio laisvę, bet priešingai manantiems užkiš burną pirmai pasitaikančiai galimybei atsiradus… Atrodo, kad dauguma gyvena “bandos” mentalitetu ir smerkia viską ką daro “kita pusė” ir visados ras kaip pateisinti “savus”.

Na, tikiuosi supratote ką bandžiau parašyti, nors gal gavosi tik minčių kratinys… Nežinau kodėl aš vis grįžtu prie feisbuko... Galbūt slaptai tikiuosi, kad sugebėsiu pakeisti bent keleto žmonių nuomones (nors ir žinau, kad taip nebus)? Gal bandau rasti bendraminčių?… Nežinau… Bet kuriuo atveju turbūt į savo mylimą Tėvynę man nebeteks sugrįžti, nes, deja, nematau jai ateities…