STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS TEISINĖS SISTEMOS VIRAŽAI
Alvydas VEBERIS    TEISINĖS SISTEMOS VIRAŽAI

Alvydas VEBERIS

 

TEISINĖS SISTEMOS VIRAŽAI

 

pildoma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 metų spalio 13 d. atlikta krata viename bute Santariškių g., Vilniuje. Sulaikytas bute gyvenantis nuomotojas Arminas Pimpė. Po kratos  palikta bute jo mergina-sugulovė, kuri, po vaikino sulaikymo, pasišalino su visais nuomotojo daiktais. Nuo pat pirmųjų dienų savininkės įgaliotas asmuo kreipėsi į Vilniaus 1-ą policijos komisariatą išsiaiškinti aplinkybes, nes buto savininkė gyvena ir dirba  Jungtinėje Karalystėje.   Pareigūnai  apie įvykį visą savaitę nieko nežinojo. Siuntinėjo nuo Kaipošiaus prie Tamošiaus.

 

Galiausiai teko išsiaiškinti, kad kratos orderį išdavė Alytaus teismo ikiteisminio tyrimo teisėja, o kontrolę veda Kauno apygardos 1-ojo baudžiamojo skyriaus prokuroras Tomas Stelionis. Tai tas pats skyrius, kuriame jo kolega Darius Jakutis sukurpė Neringai Venckienei 39 kaltinimus.  JAV teismas 35 panaikino. Nepaisant to, Lietuvos visuomenei, akis išpūtę,  melavo, kad pateikė Amerikos teismui tik 13. Iki  šiol Panevėžio apygardos teisme vilkina bylą, dėl likusių mažareikšmių sukurptų 4 veikų, nes nori nors kuo apkaltinti auką už jų darbo broką. Gėda jiems prisipažinti dėl jų tokio bukumo ir skleidžiamo melo! Vargu, ar jie žino, ką reiškia žodis GĖDA?

 

Dėl nežinomų pareigūnų veksmų užvaldyto Vilniuje buto, po atliktos kratos, ikiteisminį tyrimą kuruojančiam prokurorui Tomui Stelioniui, per beveik menesį, prisiskambinti nepavyko. Matyt, kurpiant bylas ir atsirašinėjant į piliečių skundus, jie labai užimti? Gavau iš jo tik keletą el.paštu atsakymų iš kurių neaišku, kokia tarnyba užgrobė privatų butą, garažą, nusavindama visus savininkės raktus, o bute paliko pašalinį asmenį-nuomotojo sugulovę.  Apie ją savininkė nieko nežinojo. Galiausiai, po ilgų paieškų ir susirašinėjimų,  užgrobto buto raktus po mėnesio paieškų, sugrąžino.  Garažo raktai išgaravo! Jame buvo sulaikytojo A.Pimpės automobilis. Po kurio  laiko jo irgi neliko. Kas šeimininkauja svetimame privačiame bute ir garaže iki šiol neaišku.

 

Savininkė užklausė Alytaus tyrėjos Astos Marčiulaitienės, kuri veda ikiteisminį tyrimą, kur dingo garažo raktai?  Ši atsakė, kad dėl garažo raktų reiktų kreiptis į nuomotoją. Moteriškaitė tokiais atsakymais svaigsta ne be pirmą kartą. Tik neaišku nuo ko? Ar nuo nekompetencijos ar ko nors apsirūkiusi?  Pareigūnai sulaikė nuomotoją A.Pimpę, kratos metu iš jo  paėmė asmeninius kompiuterius, telefonus, jo  automobilio raktus, savininkės buto, garažo ir kt. raktus.  Kaip iš įkalinto nuomotojo galima gauti raktus, kai sulaikytasis ir iš jo paimti daiktai yra pareigūnų žinioje? Be to, A.Marčiulaitienė reikalavo, kad kai bus grąžinti raktai, kad savininkė pasirašytų, kad pretenzijų dėl  privačiame bute atliktos kratos neturi.

 

Ar tokios nekompetentingos pareigūnės aplamai gali dirbti savo darbą? Mėnuo, kai užgrobtas butas, garažas.  Buto savininkei nepranešta apie jos privačiame bute daromą kratą. Nežinoma,  koks yra pateiktas orderis, koks orderio turinys,  o po nuomotojo A.Pimpės sulaikymo privačiame bute  palikta savininkei nežinoma mergina - pašalinis asmuo.  Ją prokuroras Tomas Stelionis įvardija, šeimos nariu. Apgailėtinas  prokuroras, kaip ir jo kolega D.Jakutis kurpiantis bylas,  kuris  nežino, kad LR įstatymai nenumato vaikinų meilužių-sugulovių vadinti šeimos nariais.  Garažo raktai aplamai prapuolė. Savininkė iki šiol negali į jį įeiti, o tyrėja bandė daryti  spaudimą, pasiskambinusi į Jungtinę Karalystę, kur šiuo metu randasi savininkė,  kad ši pasirašytų, kad neturi pretenzijų! Tokioms tyrėjams ir prokurorams reiktų galvą persišviesti. O gal juos veikia koronaviruso isterija, kai nusilpęs kūnas nepajėgus kovoti su nematoma bacila ir gyvena kliedesiais?

 

Negana to, norint išsiaiškinti šį incidentą dėl užgrobto po atliktos  kratos buto, LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinovienė rašo: ,,... informacija apie konkrečius ikiteisminius tyrimus, jų eigą, atliktus proceso veiksmus, dokumentus, procese dalyvaujančius asmenis, jų asmens duomenys ir kiti ikiteisminio tyrimo duomenys nėra teikiami tretiesiems asmenims, todėl atsakyti į pateiktą užklausą nėra galimybės“. 

 

Tokiems išlaikytiniams, kaip E.Martinovienė ir panašiems į ją, norisi priminti, kad jūsų klausia ne tretieji asmenys, bet buto savininkės įgaliotas asmuo ir žiniasklaidos atstovas. Ne apie ikiteisminį tyrimą norima išsiaiškinti, bet atgauti užgrobto buto, garažo raktus. Jūs turite ne slėpti savo daromus nusikaltimus ar pažeidimus, bet kompetentingai atsakyti į jums užduotus konkrečius klausimus. Išsisukinėdami nuo tiesioginių atsakymų, nenukrypkite į lankas ir nebandykite klaidinti visuomenės.

 

Dėl tokios pareigūnų darbo nekompetencijos, atliekant kratą privačiame bute, nesant ir nedalyvaujant savininkei, nedalyvaujant kviestiniams ir užgrobiant privatų butą, garažą,- teisininkai siūlo, paduoti kratą ir ikiteisminį tyrimą atliekančius pareigūnus į teismą,   dėl savininkei padarytos turtinės ir neturtinės žalos.

Lietuvos Valstybė pavojuje! Vieni uniformuoti pareigūnai prekiauja narkotikais, kiti žmones reketuoja, treti įkalina dėl karonaviruso isterijos namuose, deda sveikiems didžiules baudas, kad oru kvėpuoja, o uniformuoti nepakaltinami Valstybės išlaikomi banditai, rezga naujus naikinimo būdus globalizacijos voratinklyje, apsunkindami žmonių gyvenimus,  galutinai naikindami Valstybę.