STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. Fondui siūlomas rekordinis "Aukso puodas"
Alvydas VEBERIS. Fondui siūlomas rekordinis

"Visų blogybių šaknis yra meilė pinigams. Kai kurie, jai pasidavę, nuklydo nuo tikėjimo ir patys save drasko daugybe kančių." (Biblija. 1Tim 6,10)


Mūsų fondas gavo tokio turinio laišką:

 

"Sveiki, ponas Veberi,

Esu bankininkas Citibank Stambule, Turkijoje. Rašau norėdamas su jumis susisiekti dėl labai svarbaus verslo sandorio, kuris bus abipusiai naudingas.

 

2007 metais, vienas p. Husson Veberis, kurio pavardė yra tokia pat kaip Jūsų, padarė fiksuotą įmoką 36 mėnesiams $ 26,700,000.00 su mano banku. Aš buvau jo valdomos sąskaitos pareigūnas, kol išaugau iki generalinio direktoriaus pareigų.

 

Šiam indėliui sutarties terminas suėjo 2010 m. rugsėjo mėn. Ponas Husson Veberis buvo nelaimingo atsitikimo mirties auka, kai įvyko 2009 rugsėjo mėn. žemės drebėjimas Indonezijoje. Tos nelaimės metu žuvo 1200 žmonių, o H.Veberis ten buvo komandiruotėje.

 

Paskutiniame 2010 m. ketvirtyje mano banko vadovybėje buvo rastas būdas, kad indėlis būtų perkeltas į suvestinę arba sutartį reikia panaikinti. Kai visa tai išsiaiškinau, aš stengiausi sugalvoti procedūrą išsaugoti šį sąskaitos fondą ir panaudoti pajamas verslui.

 

Kai kurie direktoriai mano vadovaujamame banke bandė išsiaiškinti, iš manęs gauta informacija, apie šią sąskaitą ir savininką. Aš nuolat sąskaitą uždarau, nes žinau, kad jei jie sužinos, kad p. Husson Veberis vėluoja su atsiėmimu, jie panaudos lėšas savo tikslams.

 

Dėl šios priežasties noriu bendradarbiauti su jumis ir pasiūlymą pristatyti jums, kad pasinaudoti šio fondo sąskaita, nes jūs turite tą pačią pavardę. Mano banko būstinė mokės jums lėšas iš Turkijos.

 

Aš padariau patikimą susitarimą banko viduje. Jūs turite tik įvesti savo duomenis į informacinio tinklo banke kompiuterinę sistemą. Jei sutinkate su šiuo pasiūlymu, ketinu jums suteikti 50% lėšų, o 50% turite sugrąžinti man.

 

Maloniai laukiu jūsų atsakymo."

 

Matydamas nusikalstamą šio pasiūlymo pobūdį, atsakymo nerašiau, bet apie jį informavau teisėsaugos institucijas. Pasiūlymo partneris netrukus buvo laikinai užblokuotas, patikrinant jo asmens duomenis.


Po kurio laiko iš mr. xx gavau dar vieną laišką:

 

"Sveiki, ponas Veberi,

aš išsiunčiau jums laišką apie verslo pasiūlymą, bet aš nežinau, ar gavote jį. Jei negavote aš pakartosiu. Jei gavote ir perskaitėte, parašykite koks jūsų atsakymas. Aš suinteresuotas dirbti su jumis ir būti jūsų fondo partneris. Ačiū."


Kaip žinia, mano vadovaujamo labdaros ir paramos fondo „Biblijos studijos“ misija - skelbti Dievo Žodį, teikti teisines paslaugas, konsultuoti, atstovauti įvairiose įstaigose, gauti reikiamą informaciją, siekiant išspręsti atskirų asmenų problemas - invalidams, kaliniams, našlaičiams, nepilnamečiams vaikams, kuriais aplaidžiai rūpinasi jų tėvai, vienišiems nedarbingiems asmenims, mažai aprūpintoms šeimoms, bedarbiams, asmenims, kurių gaunamos pajamos negali užtikrinti minimalaus gyvenimo lygio.

 

Fondo veikla yra vieša. Geranoriškai aukoti fondui gali kiekvienas. Nusikalstamu būdu fondas jokių lėšų nepriima ir nedalyvauja jokioje nusikalstamoje veikloje. Šio bankininko pasiūlymas papuolė ne tuo adresu. Vienas iš 10 Dievo įsakymų sako: "Negeisk svetimo turto". Mus įpareigoja tai daryti ne žmogus, bet DIEVAS. Priešingu atveju, kuo mes skiriamės nuo religinių bendruomenių ir verslininkų, kurie panaudoja gautas lėšas savo turtams kaupti? Ne veltui kiekvienas tikintysis turėtų prisiminti Kristaus ištartus žodžius:

 

 „Nekraukite sau lobių žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia.  Verčiau kraukitės lobį danguje, kur nei kandys, nei rūdys neėda, kur vagys neįsilaužia ir nevagia,  nes kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“.

(Mt6,19-21)

 

Prašykime Aukščiausiojo, kad nesiųstų mums tokių išmėginimų, kurie galėtų pakirsti mūsų tikėjimą ir ištikimybę Dievui, saugotų mus nuo sunkių pagundų, nuo nuodėmės, Dievo praradimo, nuo piktojo, t. y. nuo piktosios dvasios, tykančios mus pražudyti ir stiprintų, kai jos ištinka.

 

Mus rasite: http://www.tiesoskariai.lt/biblijos-studijos--fondas-64/lt/